Wkładki 3D

Zakres usług medycznych

Indywidualne wkładki ortopedyczne w ORTOCENTRUM!Indywidualne wkładki ortopedyczne 3D są dobierane dla każdego pacjenta na podstawie badania diagnostycznego stóp. ORTOCENTRUM to jedyne miejsce w Puławach i jedno z nielicznych na lubelszczyźnie gdzie można zamówić indywidualne, ręcznie wykonane wkładki uwzględniające szereg indywidualnych cech stóp, takich jak pożądaną korektę, tęgość, wyprofilowanie itd. Możemy wykonać wkładki zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Jak przebiega dobieranie wkładek indywidualnych 3D?

Żadna stopa i żadna wada stóp nie jest taka sama, dlatego dla zapewnienia idealnego dopasowania wkładek stosujemy stację diagnostyczną, która pozwala na precyzyjny dobór wkładek. Badanie statyczne na podoskopie uzupełniamy o badanie dynamiczne, za pomocą plantokonturografu, który pozwala ocenić stopy w trakcie chodu.


Dla kogo przeznaczone są wkładki indywidualne?

Wkładki 3D są przeznaczone przede wszystkim dla osób (zarówno dorosłych jak i dzieci) ze znacznymi wadami stóp i postawy, które na co dzień z racji aktywności zawodowej czy sportowej narażone są na duże przeciążenia narządu ruchu. Dobrze dobrane wkładki indywidualne zapewniają bezpieczeństwo stosowania i komfort, w stopniu jaki jest nieosiągalny przy wkładkach seryjnych.Jakie są korzyści z zastosowania wkładek Indywidualnych 3D?

-największa skuteczność dzięki indywidualnemu dopasowaniu

– odciążenie stawów

– odciążenie kręgosłupa

-wysoki komfort i wygoda użytkowania

-korygują zaburzenia chodu

-idealne w leczeniu wad stóp i wad postawy


Jak zamówić wkładki indywidualne?

Konieczne jest wykonanie badania diagnostycznego stopy za pomocą stacji diagnostycznej i plantokonturografu. W ORTOCENTRUM nasi fizjoterapeuci przeprowadzają badanie diagnostyczne, dzięki któremu już po ok. 2 tygodniach otrzymają Państwo swoje indywidualne wkładki.

Jaki jest koszt wkładek indywidualnych w ORTOCENTRUM?

Wizyta u fizjoterapeuty z badaniem stóp (statycznym i dynamicznym)  w celu zamówienia wkładek – 140 zł

Koszt wkładek indywidualnych: dzieci – 300 zł, dorośli – 330

Wkładki seryjne

Dla kogo przeznaczone są wkładki seryjne?
Wkładki seryjne przeznaczone są dla osób dorosłych i dzieci, które na co dzień dużo chodzą, są aktywne zawodowo lub uprawiają sport, i które cierpią z powodu bólu związanego najczęściej z wadami stóp. Najczęściej wkładki ortopedyczne stosuje się u osób z:

– płaskostopiem poprzecznym
– płaskostopiem podłużnym
– metatarsalgią
– paluchami koślawymi (tzw. halluxami)
– z palcami młotkowatymi i szponiastymi
– stopą płasko – koślawą

Gdzie kupić wkładki seryjne?
Zapraszamy do zakupu wkładek seryjnych do ORTOCENTRUM w Puławach gdzie nasi fizjoterapeuci pomogą w ich odpowiednim doborze!

Jaki jest koszt wkładek seryjnych w ORTOCENTRUM?
Koszt wkładek seryjnych – od 150 zł

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.mazbit.pl/