Nasi specjaliści

Dr n. med. Szymon Skwarcz

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2019 pracuje w Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej Szpitala w Puławach gdzie pełni funkcję zastępcy kierownika Oddziału. Specjalizuje się w protezoplastyce pierwotnej i rewizyjnej stawów kolanowych, biodrowych i innych. W swojej praktyce operacyjnej wykonuje także zabiegi z zakresu chirurgii ręki (m.in. zespół cieśni nadgarstka, zespół kanału Guyona, choroba de Quervaina, palce zatrzaskujące) i stopy (m.in. operacje korekcyjne paluchów koślawych, palców młotkowatych). Zajmuje się także traumatologią narządu ruchu, leczeniem zespołów bólowych barku, kręgosłupa i leczeniem zaburzeń zrostu. W leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu wykorzstuje także metody z zakresu medycyny regeneracyjnej (m.in. osocze bogatopłytkowe – PRP), które z powodzeniem stosuje m.in. w leczeniu entezopatii i tendinopatii (m.in. łokieć golfisty, łokieć tenisisty, ostrogi piętowe). W Ortocentrum wykonuje także USG narządu ruchu u dorosłych. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu ortopedii i traumatologii w kraju i za granicą.

lek. med. Marek Detko

Lekarz rezydent w trakcie 6-go(ostatniego) roku specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Po zdanym egzaminie specjalizacyjnym z ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Pracuje w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej SPZOZ w Puławach.
Zainteresowania :
Leczenie bezpośrednich i odległych następstw urazów narządu ruchu ( stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia i złamania)
Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów.
Iniekcje kwasu hialuronowego i blokad do stawów.
Leczenie zespołów uciskowych nerwów kończyny górnej : zespół cieśni kanału nadgarstka, zespół rowka nerwu łokciowego, kanał Guyona.
Leczenie zespołów przeciążeniowych układu ruchu i entezopatii ( łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka, ostroga piętowa, palce zatrzaskujące – przezskórne uwolnienie troczka A1 igłą, gangliony, choroba deQuervaina)
Uczestnik kursów ortopedycznych w kraju i za granicą.
Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.
Wykonuje USG narządu ruchu ( zwłaszcza stawu kolanowego, stawu skokowego i stawu ramiennego).
Przyjmuje tylko pacjentów dorosłych.

ortocentrum

Dr n. med. Anna Wójcik-Duda

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Pracuje  w  Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Dziecięcej USZD w Lublinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu dzieci z wadami wrodzonymi i rozwojowymi. Leczy dysplazję  stawów biodrowych u noworodków i niemowląt, wykonuje USG stawów biodrowych oraz  zajmuje się leczeniem dzieci z wadami postawy.

Przemysław Socha – mgr fizjoterapii 

Zwolennik holistycznego podejścia do pracy z pacjentem. W praktyce łączy terapię manualną, pracę na tkankach miękkich oraz metody neurorozwojowe w celu uzyskania optymalnego efektu poprawy stanu zdrowia pacjenta. Rehabilitację często łączy z elementami treningu siłowego w celu jak najlepszego przygotowania podopiecznych do samodzielnego zapobiegania problemom z aparatem ruchu w przyszłości. 

Ukończone szkolenia:
– Koncepcja PNF – 1,2,3 stopień
– FOI – funkcjonalna osteopatia integracyjna
– Osteopatia strukturalna i chiropraktyka wg metody dr Ackermanna
– Taping w rehabilitacji i sporcie
– Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu barkowego
– Kurs instruktora kulturystyki i sportów siłowych

Aleksandra Mazurek – mgr fizjoterapii

Prowadzona przez nią rehabilitacja ukierunkowana jest na globalne podejście do problemu pacjenta, szczególnie poprzez pracę z systemem mięśniowo-powięziowym i jego zaburzeniami.

Głównym celem jest pomoc w osiągnięciu odpowiedniego stanu zdrowia po przebytych operacjach, urazach oraz eliminacja dolegliwości bólowych.

Ukończone szkolenia:

– Kręgosłup-osteopatyczna diagnostyka i leczenie – Moduł I, ll, lll, lV

– Terapia trzewna – Moduł l, ll

– Neuromobilizacje

– Manipulacje nerwowo-mięśniowe – Moduł l, ll

– PNF (proprioceptive neuromuscular facilitation)

– Kinesiotaping

– Techniki rozciągania i autorozciągania mięśni

– Masaż funkcyjny, poprzeczny i inne techniki masażu wykorzystywane w fizjoterapii

– Mobilizacja stawów obwodowych

– Osteopatyczna terapia blizny

– Bark- osteopatyczne strategie terapii

Rehabilitacja Puławy, Kinezyterapia

Lek. Anna Baraniecka

Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista reumatologii.

Członek Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

Pracuje w Pododdziale Reumatologii szpitala w Puławach.

Pani doktor zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób zapalnych stawów takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, łuszczycowe zapalenie stawów, choroby zapalne kręgosłupa – m.in. ZZSK, chorób układowych tkanki łącznej np. tocznia rumieniowatego układowego, twardziny układowej, zespołu Sjögrena, układowych zapaleń naczyń, a także choroby zwyrodnieniowej stawów, osteoporozy, objawu Raynauda i innych chorób reumatologicznych. Kwalifikuje również pacjentów do leczenia biologicznego chorób reumatycznych w ramach programów NFZ.